TRENS.CAT
¿Quieres reaccionar a este mensaje? Regístrate en el foro con unos pocos clics o inicia sesión para continuar.
TRENS.CAT

El fòrum català del tren de jardí i de la via estreta
 
PortalPortal  ÍndexÍndex  Últimas imágenesÚltimas imágenes  GALERIAGALERIA  Registrar-seRegistrar-se  Iniciar SessióIniciar Sessió  
NO ESTAS CONNECTAT
La meva ultima chapusa (reparació funicular aèri, telefèric) WGsDKaWISAjR5u7cqdPhy1cAUIoUqUe720Q9qv8AP9HUYJHjqqQAAAAASUVORK5CYII=
En aquest moment
NO ESTÀS CONNECTAT.
El teu ACCÉS als fils
i funcions de TRENS.CAT
és LIMITAT


Si ets un visitant ocasional, sigues benvingut. Si els temes d'aquest fòrum t'interessen et pots registrar lliurement. Amb això tindràs l'accés a TOTS els fils, i també podràs participar.

Registrar-se com a membre no comporta cap altre obligació que la de respectar el reglament i als altres membres.

Caldrà, però, que prèviament els Administradors activin la teva inscripció perquè puguis connectar-te.


Mentrestant, com a visitant només veus una part dels fils que hi ha oberts a tots els membres.


Encara no ets membre i vols saber quins són els requisits per a inscriure's? que cal fer per a donar-se d'alta? És molt senzill, està tot explicat aquí:

Reglament del fòrum / Inscripcions


 

 La meva ultima chapusa (reparació funicular aèri, telefèric)

Ir abajo 
+2
MALLET73
alejandro sasplugas
6 participantes
AutorMissatge
alejandro sasplugas
Trenjardinaire Plus
alejandro sasplugas


Ubicació : barcelona
Edat : 84
Data d'inscripció : 09/02/2014
Nombre de missatges : 2492

La meva ultima chapusa (reparació funicular aèri, telefèric) Empty
MissatgeAssumpte: La meva ultima chapusa (reparació funicular aèri, telefèric)   La meva ultima chapusa (reparació funicular aèri, telefèric) I_icon_minitimeDc Maig 15, 2019 5:34 am

Com alguns ja sabeu tinc instalat al meu circuit de la Vilella un funicular aeri desde fa molts anys,no va donar mai greus problemes pero ultimament es feie evident que anava cada dia mes rustic hasta que tot de un cop va quedar bloquejat el grup motor . vaig desmontar i vaig veure que a part de una mecanica molt sensilla i poca potencia, era irreparable. Abans de buscar un nou conjunt vaig pensar que un motor de loc LGB seria apropiat. Tinc una vella Stainz de les sorolloses, ja m enteneu , donçs li ha tocat rebre i tot seguit he instalat el seu motor en la maquina del aeri , direu que espoc estetic pero com que un cop instalat no es veu ,ja m esta be , no cal dir que la potencia ara es molt superior. Donçs ara toca tornar a donar servei al aeri.La meva ultima chapusa (reparació funicular aèri, telefèric) Dsc05134
La meva ultima chapusa (reparació funicular aèri, telefèric) Dsc05135
La meva ultima chapusa (reparació funicular aèri, telefèric) Dsc05136
Tornar a dalt Ir abajo
alejandro sasplugas
Trenjardinaire Plus
alejandro sasplugas


Ubicació : barcelona
Edat : 84
Data d'inscripció : 09/02/2014
Nombre de missatges : 2492

La meva ultima chapusa (reparació funicular aèri, telefèric) Empty
MissatgeAssumpte: Re: La meva ultima chapusa (reparació funicular aèri, telefèric)   La meva ultima chapusa (reparació funicular aèri, telefèric) I_icon_minitimeDc Maig 15, 2019 5:36 am

Aquest es el motor que hi havia abansLa meva ultima chapusa (reparació funicular aèri, telefèric) Dsc05137
Tornar a dalt Ir abajo
MALLET73
Trenjardinaire Plus
MALLET73


Ubicació : Viladecans, sense metro ni Tram
Edat : 50
Data d'inscripció : 21/03/2011
Nombre de missatges : 18704

La meva ultima chapusa (reparació funicular aèri, telefèric) Empty
MissatgeAssumpte: Re: La meva ultima chapusa (reparació funicular aèri, telefèric)   La meva ultima chapusa (reparació funicular aèri, telefèric) I_icon_minitimeDc Maig 15, 2019 5:38 am

aplaud aplaud aplaud aplaud aplaud bota bota bota bota bota bota

salutacions

mallet73
Tornar a dalt Ir abajo
TramBlau
Mestre tramviaire
TramBlau


Ubicació : Montesquiu i de vegades la lluna
Edat : 68
Data d'inscripció : 28/01/2009
Nombre de missatges : 12058

La meva ultima chapusa (reparació funicular aèri, telefèric) Empty
MissatgeAssumpte: Re: La meva ultima chapusa (reparació funicular aèri, telefèric)   La meva ultima chapusa (reparació funicular aèri, telefèric) I_icon_minitimeDc Maig 15, 2019 6:11 am

Tren La meva ultima chapusa (reparació funicular aèri, telefèric) 4938210La meva ultima chapusa (reparació funicular aèri, telefèric) 4938210La meva ultima chapusa (reparació funicular aèri, telefèric) 4938210

Pere
Tornar a dalt Ir abajo
Olot
Mestre d'obres
Olot


Ubicació : La Garriga - Vallès Oriental
Edat : 64
Data d'inscripció : 16/01/2009
Nombre de missatges : 32943

La meva ultima chapusa (reparació funicular aèri, telefèric) Empty
MissatgeAssumpte: Re: La meva ultima chapusa (reparació funicular aèri, telefèric)   La meva ultima chapusa (reparació funicular aèri, telefèric) I_icon_minitimeDc Maig 15, 2019 7:58 am

Bona pensada, Alejandro.

De tota manera sembla que el motor original no devia ser dolent, ja que també és un Bühler, tal com ens té acostumats LGB.

Be, dons... i ara, que faràs amb les peces que t'han sobrat de la Stainz? angell
Tornar a dalt Ir abajo
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.103809309644593.8678.10
alejandro sasplugas
Trenjardinaire Plus
alejandro sasplugas


Ubicació : barcelona
Edat : 84
Data d'inscripció : 09/02/2014
Nombre de missatges : 2492

La meva ultima chapusa (reparació funicular aèri, telefèric) Empty
MissatgeAssumpte: Re: La meva ultima chapusa (reparació funicular aèri, telefèric)   La meva ultima chapusa (reparació funicular aèri, telefèric) I_icon_minitimeDc Maig 15, 2019 9:44 am

Els restes de la vella Stainz pasaran a ser un element decoratiu en alguna estacio com material per desguas , pero si algu de vosaltres precisa d alguna peça amb molt de gust os la facilitare .

Alexandre
Tornar a dalt Ir abajo
ignasibaga
Trenjardinaire Plus
ignasibaga


Ubicació : Bagà
Edat : 70
Data d'inscripció : 22/05/2013
Nombre de missatges : 7153

La meva ultima chapusa (reparació funicular aèri, telefèric) Empty
MissatgeAssumpte: Re: La meva ultima chapusa (reparació funicular aèri, telefèric)   La meva ultima chapusa (reparació funicular aèri, telefèric) I_icon_minitimeDl Jun 03, 2019 2:42 am

A grans mals gran solucions, el que cal es que vagi bé.

ok ok ok ok ok ok
Tornar a dalt Ir abajo
Mak
Trenjardinaire
Mak


Ubicació : Estella-Lizarra
Edat : 72
Data d'inscripció : 03/10/2013
Nombre de missatges : 178

La meva ultima chapusa (reparació funicular aèri, telefèric) Empty
MissatgeAssumpte: Re: La meva ultima chapusa (reparació funicular aèri, telefèric)   La meva ultima chapusa (reparació funicular aèri, telefèric) I_icon_minitimeDl Jun 03, 2019 9:47 am

Bona nit Alejandro. Es posible ver como colocaste el motor en la caja del teleférico?
( no puedo traducir con esta tablet, lo siento). Moltes gracias a tots y Salutaciones.
Tornar a dalt Ir abajo
Mak
Trenjardinaire
Mak


Ubicació : Estella-Lizarra
Edat : 72
Data d'inscripció : 03/10/2013
Nombre de missatges : 178

La meva ultima chapusa (reparació funicular aèri, telefèric) Empty
MissatgeAssumpte: Re: La meva ultima chapusa (reparació funicular aèri, telefèric)   La meva ultima chapusa (reparació funicular aèri, telefèric) I_icon_minitimeDl Jun 03, 2019 9:50 am

Bona nit a tots.
Tornar a dalt Ir abajo
Mak
Trenjardinaire
Mak


Ubicació : Estella-Lizarra
Edat : 72
Data d'inscripció : 03/10/2013
Nombre de missatges : 178

La meva ultima chapusa (reparació funicular aèri, telefèric) Empty
MissatgeAssumpte: Re: La meva ultima chapusa (reparació funicular aèri, telefèric)   La meva ultima chapusa (reparació funicular aèri, telefèric) I_icon_minitimeDl Jun 03, 2019 9:52 am

Lo pongo en catalán y me lo traduce al castellano. Lo siento.
Tornar a dalt Ir abajo
alejandro sasplugas
Trenjardinaire Plus
alejandro sasplugas


Ubicació : barcelona
Edat : 84
Data d'inscripció : 09/02/2014
Nombre de missatges : 2492

La meva ultima chapusa (reparació funicular aèri, telefèric) Empty
MissatgeAssumpte: Re: La meva ultima chapusa (reparació funicular aèri, telefèric)   La meva ultima chapusa (reparació funicular aèri, telefèric) I_icon_minitimeDl Jun 03, 2019 10:05 am

Bueno, si miras las fotos al principio se ve bastante bien , Tuve que cortar la base roja donde estaba alojado el motor original para dar cabida al grupo motor de la Stainz , es la parte negra que asoma fuera de la base roja , el eje que asoma es uno de los ejes de la antigua Stainz el otro quedo suprimido .y sirve para anclar la polea de giro del aereo. Solo he tenido que reducir el voltaje a 12 v. para lograr una velocidad mas reducida   el resultado es francamente bueno .

Si precisas de mas informacion no dudes en pedirla , con mucho gusto te lo explico

Alexandre
Tornar a dalt Ir abajo
Mak
Trenjardinaire
Mak


Ubicació : Estella-Lizarra
Edat : 72
Data d'inscripció : 03/10/2013
Nombre de missatges : 178

La meva ultima chapusa (reparació funicular aèri, telefèric) Empty
MissatgeAssumpte: Re: La meva ultima chapusa (reparació funicular aèri, telefèric)   La meva ultima chapusa (reparació funicular aèri, telefèric) I_icon_minitimeDj Jun 06, 2019 4:00 am

Moltes gracies. Eskerrikasko.
Mak
Tornar a dalt Ir abajo
Contenido patrocinado





La meva ultima chapusa (reparació funicular aèri, telefèric) Empty
MissatgeAssumpte: Re: La meva ultima chapusa (reparació funicular aèri, telefèric)   La meva ultima chapusa (reparació funicular aèri, telefèric) I_icon_minitime

Tornar a dalt Ir abajo
 
La meva ultima chapusa (reparació funicular aèri, telefèric)
Tornar a dalt 
Pàgina 1 de 1
 Temas similares
-
» Telefèric LGB-3D
» teleferic Sant Jeroni by Mikado
» Aeri de Montserrat
» Nou aeri de Montjuïc
» Aeri del port de Barcelona

Permisos d'aquest fòrum:No pots respondre a temes en aquest fòrum
TRENS.CAT :: Escala 1:22'5 / IIm / G / Via de 45 mm / Altres escales i galges relacionades :: Modelisme a escala 1/22'5 :: Edificis, personatges i altres accessoris-
Canviar a: